Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, jeśli umowa została zawarta z konsumentem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy.

Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Przepisy dotyczą tylko relacji konsument – przedsiębiorca. Prawo do zwrotu towaru zakupionego na odległość nie przysługuje w przypadku zakupu na firmę (faktura VAT).

Adres zwrotu towaru:

Firma Handlowo Usługowa Dob-Spaw

ul. Towarowa 27

38-200 Jasło

W celu pobrania wzoru oświadczenia odstąpienia od umowy należy kliknąć w poniższy link:

DRUK ODSTĄPIENIA OD UMOWY