PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM MAGNUM AGRI53 AGM/GEL 12/24

Produkt dostępny w magazynie
Otrzymaj w ciągu 24h

Darmowa dostawa
przy zakupie za 450 zł

Wygodne płatności
szybki przelew, online, BLIK

SKU: U Ł AGRI53

Opis produktu

Prostownik AGRI 53 AGM/GEL STARTER przeznaczony jest głownie do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych 12V i 24V tupu AMG (z matą absorbującą elektrolit) i GEL (z elektrolitem w postaci żelu) oraz do wspomagania rozruchu w przypadku zbyt dużego rozładowania akumulatora bez konieczności czekania na zakończenie długiego procesu ładowania. Można też ładować tradycyjne akumulatory (z elektrolitem w postaci ciekłej), lecz wówczas czas ładowania może ulec wydłużeniu, a stopień naładowania może nie osiągnąć 100%.

Prostownik posiada inteligentny, mikroprocesorowy układ sterowania z programem diagnostycznym i w pełni automatycznym trybem ładowania. Rozpoznaje typ podpiętego akumulatora (12V/24V), sprawdza jego kondycję, stopień rozładowania oraz uruchamia tryb ładowania, użytkownik samodzielnie może zmienić tryb pracy na naprawę i regenerację akumulatora. 

Prostownik posiada szereg zabezpieczeń takich jak:

  • zabezpieczenie przeciwzwarciowe
  • zabezpieczenie przed odwrotnym połączeniem biegunów
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem (termiczne)
  • zabezpieczenie przed przeładowaniem akumulatora
  • zabezpieczenie przed ładowaniem uszkodzonych akumulatorów

oraz funkcji:

  • Tryb ładowania - prąd ładowania jest stale monitorowany przez procesor i inteligentnie dostosowywany, zgodnie ze wzrostem napięcia akumulatora tak, aby nawet maksymalny prąd ładowania nie zaszkodził akumulatorowi.
  • Tryb naprawy - specjalny program polegający na regeneracji i pobudzeniu akumulatora będącego w nienajlepszej kondycji
  • Tryb podtrzymania - specjalny program utrzymujący akumulator w stanie pełnego naładowania przez cały okres składowania, bez ryzyka zasiarczenia.
  • Tryb wspomagania rozruchu - gdy akumulator w samochodzie jest zbyt rozładowany aby uruchomić silnik, można użyć tej ładowarki jako wspomagacz rozruchu i uruchomić pojazd bez konieczności czekania na zakończenie długiego procesu ładowania.   
Opis marki

MAGNUM to znany producent spawarek, obecny na rynku od wielu lat, cieszący się zaufaniem tysięcy klientów, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada rozbudowaną sieć dystrybutorów i niezawodny serwis, a dopracowany system logistyczny umożliwia szybką dostawę sprzętu spawalniczego na obszarze całej Europy. Urządzenia spawalnicze MAGNUM jakie mamy w ofercie znajdują się w różnych kategoriach: spawarki MMA, migomaty MIG MAG, spawarki TIG AC i spawarki TIG AC/DC. W razie potrzeby zachęcamy do odwiedzenia: STREFY MARKI MAGNUM i zapoznania się z wszystkimi produktami tej marki dostępnymi w naszej ofercie.

DOB-SPAW dystrybutor spawarek MAGNUM

Firma DOB-SPAW to oficjalny dystrybutor spawarek MAGNUM, urządzeń spawalniczych i artykułów do spawania z siedzibą na terenie południowo – wschodniej Polski, ale działającym i obsługującym klientów w całej Polsce.

Dzięki długoletniej współpracy z producentem spawarek i osprzętu do spawania możemy oferować wysokiej jakości produkty w konkurencyjnych cenach, ale przede wszystkim możemy zapewnić profesjonalną i fachową obsługę, doradztwo oraz serwis posprzedażowy urządzeń Magnum. Prowadzimy serwis urządzeń spawalniczych MAGNUM, dostarczamy części zamienne, specjalizujemy się w doradztwie technicznym i materiałowym z zakresu spawalnictwa i ochrony stanowisk.

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas na:
sklep@spawarki-magnum.pl

lub zadzwoń pod numer:
13 445 81 99,
530 052 654, 504 202 240

Dane techniczne
Max. pobór mocy rozruch 2000 W
Max. pobór mocy ładowanie 1500 W
Zasilanie 230 V
Zabezpieczenie zasilania 16 A
Napięcie akumulatora 12 V / 24 V
Pojemność akumulatora 25-500 Ah
Bateria 12 V: prąd ładowania / napięcie 10-30-50 A / 14.8 V
Bateria 24 V: prąd ładowania / napięcie 10-30 A / 29.7 V
Prąd rozruchowy max. 120 A
Załączniki do pobrania

Produkty powiązane

AGRI 23 AGM / GEL

AGRI 23 AGM / GEL

367,00 zł
AGRI AUTO 25-12/24

AGRI AUTO 25-12/24

330,00 zł
AGRI 50/12

AGRI 50/12

330,00 zł